Фотографирање храна – совети и инспирација

Сакаме храна. И сакаме да фотографираме храна. Социјалните мрежи се преплавени со фотографии од кулинарски дела на познати и непознати готвачи, гурмански доживувања во странски држави, оброци споделни со пријатели, секојдневни ужинки…

jakimskaCover
dimipopocover
sandracover
ana_avramovacover
bloodmooncover
nadalinacover

Фотографи

tumblr_mjif8s93Rc1qlmn7ro1_1280
Lorena B. Grabinski-1

Photography by Lorena B. Grabinski

07/10/2014
Marjan Petkovski

Photography by Marjan Petkovski

10/07/2014
Irena Mila

Portrait photography by Irena Mila

02/06/2014

REVOНовости

dj-03
revojakimska

RevoПреземање

29/09/2015
11695010_10152835934196150_4284723309952708295_n

500px Fujifilm Photo Walk во Скопје

15/09/2015
12008505_1010912455595530_1669464009_o

Жирирање за Денови на македонската фотографија

14/09/2015

REVOСовети

Ingredients for guacamole and guacamole dip
19

Свадбена фотографија – Македонија

08/06/2015
Day 258: No barriers

Mastering mobile photography – tips and tricks to better mobile photos

01/04/2015
Processed with VSCOcam with lv01 preset

Photo Editing Apps Reviewed

31/03/2015
© 2015 Revoshot. Сите права се задржани.